תיק האוכל

יום שבת, 28 בינואר 2012
"כנסי כבר לאוטו וניסע"

"כמו שהטבע תכנן"

שנינו במכונית,בחוץ חורפי מאוד ואנחנו בעליות המובילות לצפת, אפיק מתפעל מהדרך " מרגיש כמו בטוסקנה", אכן מרגיש ככה, פיתולים של כבישים שטובעים בשני הצדדים בירוק של עצים, פרחים והרבה הרבה כרמים של יין.

אין ספור הוראות הכוונה גרמו לנו להסתובב ברחובות הישנים של צפת וקצת הרגיש כמו בסרט קומדיה כשמצאנו עצמנו כמה פעמים מגיעים אחרי הרבה סיבובים לאותה הנקודה.. וכנראה שאת הסיפור היינו צריכים להתחיל כך:

בעליות לכיוון צפת מכרמיאל אתם לוקחים שמאלה בפנייה הראשונה בה רשום צפת ולא לוקחים ימינה, אלא ממשיכים ישר.

כמה דקות אחרי תמצאו עצמכם בפארק תעשיות דלתון ותגיעו למקום המקסים שהיינו בו: מרכז המבקרים של "יקב אדיר".

את פנינו מקבל בחיוך רחב יוסי רוזנברג אחד מהבעלים , יקב אדיר הינו יקב משפחתי הקיים משנת 2003

והיינות שלו מיוצרים מענבים הגדלים בכרם בן זימרה. כרמים אלו נשתלו במהלך שנות ה-80 וה-90 בחלקה מובחרת בגליל העליון והם נהנים משילוב מיטבי של אדמות איכותיות ותנאי מזג אויר שיוצרים יינות מובחרים: קברנה, שיראז, הר אדמון, פורט והיין החדש שמושק בקרוב – a שהוא "בלנד" של שיראז קברנה וסובניון ( ממליצים עליו בחום), עכשיו שלבו את זה עם החלב, גבינות העיזים המדהימות ( לבנה, פטה, צפתית, שמנת, תום ועוד..) והגלידה הכ"כ טעימה שמייצרים בחלב אדיר ואתם מקבלים חוויה מושלמת : טעימות יין המשלבות פלטות של גבינות , ארוחות וקינוחים על טהרת המוצרים המיוצרים במקום.

" יין זה חוויה ואנחנו מאמינים שכל אדם צריך לחוות את הטעימה" אומר לנו יוסי ולנו רק נשאר להודות לאמא אדמה על כל הטוב שהיא שולחת לנו ולהצטער בירידות חזרה מצפת שאנחנו עוזבים את "טוסקנה".

יקב אדיר- מרכז המבקרים: 046991039
adir-winery.co.il

ההמלצה הנוספת שלנו לסגירת יום מושלם וחורפי שכזה: 2 נרות,בקבוק יין טוב ופונדו גבינות: 250 גרם גבינת צ׳דר, 250 גרם גבינת תום, שן של שום , חצי כוס יין לבן יבש, 4 כפות שקדים מרוסקים, כפית קורנפלור מומסת בכפית מים. ההכנה; מחממים בסיר את היין והשום ומוסיפים את הקורנפלור המומס, מגרדים את כל הגבינות ומוסיפים בהדרגה עם ערבוב תמידי עד שהכל נמס, מעבירים לכלי מיוחד לפונדו על מבער, מפזרים שקדים מרוסקים ומגישים לצד ירקות חתוכים או צנימים.