יקב אדיר: שלושה יינות חדשים בתערוכת PROWINE 2012 בדיסלדורף

מאת שף אלון גונן
הרבה הפתעות היו לי בדיסלדורף בתערוכת PROWINE 2012 המדהימה. הביתןיוסי ואבי רוזנברג, אדירהישראלי לבש חג, ונציגי שמונה היקבים שהשתתפו מזגו יינות למבקרים הרבים שעברו בין הדוכנים.
בתוך הביתן עצמו, סביב שולחנות, נרקמו בשקט עסקאות והוחלפו כרטיסי ביקור בין נציגי היקבים למתעניינים הפוטנציאלים.

יקב אדיר, שזו לו הפעם הראשונה שהוא משתתף בתערוכה בינלאומית בסדר גודל כזה, השכיל לעשות והציג לטעימה שלושה יינות חדשים שנחשפו זו הפעם הראשונה גם לי, פרי יצירתו של היינן אבי רוזנברג. היינות ייצאו לשוק בישראל לקראת חג הפסח.

אדיר שיראז 2010
יין בעל צבע אדום סגול עמוק. ריחות טובים של פרי אדום צעיר עם מעט פלפל ירוק בקצוות ומעט אספרסו. בפה היין מעט תוקפני ולוקח מעט זמן לאלכוהול (15%) להירגע.
היין עוטף את הפה במתיקות טובה ומאוזנת, ורק באפטר טייסט מורגש העץ שמעניק מעט ווניליות ומוקה מהנות במיוחד.
זהו שיראז עשוי בקפידה, ללא משחקים ותיקונים מיותרים.
מהיין יוצרו 6,000 בקבוקים.
המחיר 90 ₪


אדיר קברנה סוביניון 2010 כרם בן זימרה
הענבים ליין נבחרו בקפידה ועברו ביקורת טרום סחיטה.
הצבע אדום כהה-סגול-שחור. ריחות של פרי בשל מציפים את האף, ומעבירים באופן מושלם לטעמים שמצופים מהריח הנפלא הזה. טעמי קונפיטורת שזיפים שחורים לא משארים מקום לספק.
עוד ועוד טעמי פרי בשל עוטפים את הפה, וכאן אני יכול לקבל ולהבין את הצורך באחוזי האלכוהול (15.2%) שיש ביין הזה על מנת לשמור על איזון נכון של מתיקות פרי, ועם 12 חודשי חביות צרפתיות ואמריקאיות נדרש משהו מאזן ומאחד, ופה האלכוהול מעניק מסגרת ובסיס מושלם לקברנה הזה.
הקברנה של אדיר הנו יין אלגנטי שמוכן לשתייה אך ימשיך להתפתח יפה בשנים הבאות. אני הייתי שומר אותו לפחות עוד 5 שנים, ואז לדעתי יגיע לשיאו ויהיה מענג ביותר.
מהיין יוצרו 10,500 בקבוקים.
המחיר 90 ₪


אדיר קברנה סוביניון פלטו 2009
ל- 92% ענבי קברנה סוביניון הוספו 8% שיראז. היין התבגר קצת יותר מ- 20 חודשים בחביות עץ צרפתיות, ויש בו 14.2% אלכוהול.
הפלטו הנו יין בעל צבע אדום כהה עם שוליים שחורים.
ריחות טובים של פרי בשל עם מעט ירקרקות שיראזית. החבית גם כן מורגשת בהרחה, ומעניקה מעט אספרסו ומעט מוקה.
בטעימה פירות אדומים עם מעט עשבי תיבול באפטר טייסט, אך כאן היין מעט מבלבל, ומעניק תחושה כי יש מאבק בין הקברנה המלא והחסון והשיראז המעט חוצפני. עשרים חודשי החבית מנסים גם כן לומר את דברם, והמאבק הזה הופך את היין למרתק וסוליסטי.
זה יין שצריך עוד זמן בבקבוק על מנת להירגע. לכאורה הוא מוכן, אבל לדעתי מצפה ממנו הפתעה גדולה בעוד כמה שנים. לחובבי העניין והזמן רצוי לשמור כמה ממנו במקרר.
מהיין יוצרו 3,417 בקבוקים.
המחיר 180 ₪

לסיכום: תערוכת היין בדיסלדורף העניקה ליקב אדיר את החשיפה הבינלאומית הטובה ביותר. יקב אדיר ימצא את מיקומו בשנים הבאות כאחד מבין היקבים הטובים בישראל.