איך לפתוח בקבוק יין בלי פותחן

אין דבר יותר מתסכל מאשר לקבל בקבוק יין טוב במקום שאין בו פותחן יין תקין. אנשים יצירתיים הצליחו כבר לפתח כל מיני שיטות מעניינות כדי לגלות איך לפתוח בקבוק יין בלי פותחן וחלק מהשיטות בהחלט מסוכנות. חלקן יכול להצליח ואין ספק שהן נשמעות ונראות הגיוניות, אבל אם כבר אתם אוהבים יין ורוצים לעזור לחברים ולעובדים ליהנות מהחוויה, קחו בחשבון מתנות לעובדי החברה שכוללות גם אביזרים שונים לחובבי היינות הטובים, כמו פותחן יין חשמלי או כוסות יין מעוצבות. בצורה כזאת תוודאו שאין צורך לאלתר פתרונות שונים למטרת שתיית היין ולוותר עליו אם לא מצליחים.

 

פותחני יין מומלצים

למרות שיש דרכים שונות איך לפתוח בקבוק יין בלי פותחן, הפותחנים הטובים ביותר הם פשוטים או כאלה שבעזרת חשמל מצליחים להתמודד גם עם הפקק העקשן ביותר למי שלא יודע, פקק השעם של היין חייב להיות צמוד לפייה ולצוואר הבקבוק כדי למנוע חדירת אוויר שמקלקל את היין וגורם לו להתחמצן. בגלל זה שומעים את צליל החליצה כאשר משחררים את הפקק מצוואר הבקבוק ולכן גם כל כך קשה לחלוץ פקק כזה באמצעים מאולתרים שונים. הפקקים חייבים להיות לחים מהיין ולכן הם מושכבים על המדף, ובכך הם מבטיחים שיישארו צמודים והשעם לא יתייבש ויצטמק. אם מצאתם בקבוק יין שבו הפקק יבש וקל מאוד לחלוץ אותו עד כדי כך שהוא יוצא לבד, זה סימן שהיין מקולקל כי הוא כבר מחומצן.

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת בקבוק יין ללא פקק

השיטות שמצליחות להתמודד וללמד איך לפתוח בקבוק יין בלי פותחן מבוססות כולם על כלי חד שמחדירים לפקק. בדרך כלל זה יהיה בורג או וו גדול שיש לו קצה שבנוי כמו בורג, כדי שאפשר יהיה להבריג אותו לתוך השעם של הפקק. מבריגים בסבלנות את הבורג פנימה ומשתמשים בפטיש כדי למשוך אותו לאט החוצה. חשוב להשתמש בבורג חזק וגדול מספיק כדי לנעוץ אותו לפחות עד אמצע הפקק. אפשר להשתמש גם במסמרים חזקים וגדולים שנועצים אחד מהם פנימה, או בכמה מסמרים קטנים שנועצים זה ליד זה כדי שישמשו ידית אחיזה נוחה לפטיש. כך אפשר למשוך את הפקק החוצה בנוחות מבלי שיתפרק.

לעבוד נכון מבלי להזיק ליין

חשוב מאוד לא להזיק ליין בתהליך הפתיחה בכל שיטה. אם רוצים לדעת איך לפתוח בקבוק יין בלי פותחן מבלי לגרום נזק, רצוי לא להשתמש בגופים מתכתיים שנשארים אחר כך ביין ונופלים פנימה, כמו מסמרים או ברגים שלא מצליחים לחלץ. כמו כן, כשמשתמשים בסכין חדה וחזקה חובה להיזהר כדי לא לפורר את הפקק ולגרום לחלקיקים ממנו לנשור לתוך היין עצמו. ברור שעדיין יהיה אפשר לשתות את היין אבל תצטרכו קודם לסנן אותו או לדוג חלקיקי פקק שעם מתוך הכוס. חוויה שיכולה להיות נעימה פחות מההנאה השלמה מהיין.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
21.10.2021
יין איטלקי בבריזה ישראלית - ביקור ביקב אדיר

המשך קריאה
03.10.2021
רעיונות לאטרקציות זוגיות ורומנטיות באיזור הצפון

המשך קריאה
24.08.2021
איך לארגן יום כיף לצפון?

המשך קריאה
18.08.2021
איך לארגן ערב חברה מושלם ביקב?

המשך קריאה
!בואו לבקר אותנו ביקב