הטרנדים הבולטים של שנת 2020 בתחום היין

בעשורים האחרונים, עם השינויים הרבים הנוגעים לגלובליזציה, התפשטות הטכנולוגיות החדשות ולהתקדמות בתחום התקשורת, חלו שינויים משמעותיים הן במודלים של צריכה שמשלבים בין מוצרים לשירותים והן במגמות שוק התיירות, כולל תיירות היין, שמתמקדות בחשיבותן של השורשיות והאותנטיות. 

בכדי להתמודד עם המגמות הללו, החלו יקבים רבים להגיב ולהקדיש תשומת לב מתקדמת לתפקידם של הצרכנים ביצירת ערך – איך הם עשו זאת? על מנת להגביר את היתרונות התחרותיים, מציעים יקבים רבים כיום, בד בבד עם הצרכנות המסורתית הממוקדת במוצרים (מכירת יינות), גם צרכנות חדשה הממוקדת בשירותים שמספקים לצרכנים חוויות בילוי וחושים כדי להעמיק את התחושות.

היקב והשתלבותו במגמות התיירות החדשות

בהקשר זה, עובר תחום התיירות שינויים קיצוניים שמשפיעים על הטעמים ועל הבחירות של הקהל. התיירות בכלל, ותיירות היין בפרט, מאופיינת בימינו בחזרה אל הטבע תוך חיפוש אותנטיות ואפשרויות ידידותיות לסביבה. גישה זו באה לביטוי בהזדמנויות לערוך סיורים בכרמים וביקבים או להשתתף בסדנאות ובפעילויות חווייתיות במרכזי המבקרים של היקבים השונים. שינויי המגמה במודל הצריכה לא מוגבלים רק לשילוב שירותים חווייתיים ומתבטאים גם בזני היינות הרבים שאפשר למצוא ביקבים השונים ברחבי ארץ.

יין בימי קורונה

מן הסתם, צריכת היין שלנו לא אמורה להסתפק רק בטעימות או ברכישות שמציעים היקבים ברמת הגולן, באזור ירושלים או בהרי יהודה. מי שמוקיר ומכיר את טעמו של היין ואת החיוניות שלו לחיים הטובים, מקפיד לרכוש את היין הנחוץ לו גם בחנות האלכוהול הקרובה לביתו. אבל,  מרבית הימים בשנת 2020 אינם ימים "רגילים" בהם אפשר לקפוץ לרגע לחנות ולקנות מה שרוצים. בימי קורונה, בימים של מגבלות ריחוק חברתי והגבלות משתנות על המסחר, אי אפשר להיות בטוחים שחנות האלכוהול המועדפת עלינו אכן תהיה פתוחה כשנזדקק לה. אבל אל דאגה, כדי למלא אחר הצורך ישנן כיום חנויות המציעות משלוחי יין במשלוח מהיר עד הבית.  אז במקום להתעצב על כך שהיין בבית אזל והחנות הסמוכה סגורה, פשוט בצעו הזמנה אונליין ואל תסתכנו בהידבקות בנגיף.

זני יין – הטרנדים המובילים

את המגמות העיקריות בתחום צריכת היין ניתן לגלות בהצצה לאתרי היקבים המובילים ברשת, אשר נוהגים להציג באתריהם הרשמי את זני היינות תוצרת כחול-לבן המובילים נכון לימים אלה, כך למשל: 

  1. יין קינוח – יין ירדן הייטסוויין; או יין הר חרמון מוסקטו.
  2. יין אדום – יין ירדן כרם אלוני הבשן; יין פלם קברנה סוביניון רזרב; או יין גמלא טמפרניו.
  3. יין לבן – יין ירדן שרדונה; יין פלם קמליה בלאן; או יין הר חרמון לבן.
  4. יין רוזה – יין ירדן ברוט רוזה; יין פלם רוזה; או יין הר חרמון רוזה.
  5. יין מבעבע – יין ירדן קצרין בלאן דה בלאן; או יין גמלא השמורה ברוט.

לסיכום הדברים, אין ספק שגם תיירות המזון והיין ממלאת תפקיד מיוחד במסגרת מגמות התיירות החדשות, המתייחסות לנושאים כמו תיירות בת קיימא או תיירות אחראית או תיירות תרבותית.  

אולי יעניין אותך גם:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
30.06.2022
סדנאות קולינריה עם טעם של עוד

המשך קריאה
09.06.2022
חתונה ביקב - לשבור את הכוס במקום הנכון

המשך קריאה
26.12.2021
יום הולדת ביקב – עם הרבה יין ישראלי משובח

בכל שנה אנחנו חוגגים יום הולדת, ובכל שנה אנחנו מחפשים רעיון מקורי חדש כיצד לחגוג עם המשפחה ועם החברים. יום הולדת ביקב כבר חגגתם? אם לא, מצפה לכם חוויה טעימה, רומנטית וקבוצתית מהנה במיוחד – עם סיורי יין ביקבים האיכותיים של הצפון. מאמר חגיגי במיוחד.

המשך קריאה
05.12.2021
רעיונות ומקומות עבור פיקניק בצפון

כשאתם מטיילים בצפון הירוק והמדהים של ישראל, ולמרות שיש מסעדות מדהימות באיזור זה – הכי כיף לעשות פיקניק בשטח עם ארוחה מפנקת שבאה איתכם לטיול עצמו. על האש, יין ורומנטיקה נמצאים על הפרק, עם שלל מקומות לפיקניק בצפון. זהירות, מאמר טעים ונעים לפניכם!

המשך קריאה
!בואו לבקר אותנו ביקב