הטרנדים הבולטים של שנת 2020 בתחום היין

בעשורים האחרונים, עם השינויים הרבים הנוגעים לגלובליזציה, התפשטות הטכנולוגיות החדשות ולהתקדמות בתחום התקשורת, חלו שינויים משמעותיים הן במודלים של צריכה שמשלבים בין מוצרים לשירותים והן במגמות שוק התיירות, כולל תיירות היין, שמתמקדות בחשיבותן של השורשיות והאותנטיות. 

בכדי להתמודד עם המגמות הללו, החלו יקבים רבים להגיב ולהקדיש תשומת לב מתקדמת לתפקידם של הצרכנים ביצירת ערך – איך הם עשו זאת? על מנת להגביר את היתרונות התחרותיים, מציעים יקבים רבים כיום, בד בבד עם הצרכנות המסורתית הממוקדת במוצרים (מכירת יינות), גם צרכנות חדשה הממוקדת בשירותים שמספקים לצרכנים חוויות בילוי וחושים כדי להעמיק את התחושות.

היקב והשתלבותו במגמות התיירות החדשות

בהקשר זה, עובר תחום התיירות שינויים קיצוניים שמשפיעים על הטעמים ועל הבחירות של הקהל. התיירות בכלל, ותיירות היין בפרט, מאופיינת בימינו בחזרה אל הטבע תוך חיפוש אותנטיות ואפשרויות ידידותיות לסביבה. גישה זו באה לביטוי בהזדמנויות לערוך סיורים בכרמים וביקבים או להשתתף בסדנאות ובפעילויות חווייתיות במרכזי המבקרים של היקבים השונים. שינויי המגמה במודל הצריכה לא מוגבלים רק לשילוב שירותים חווייתיים ומתבטאים גם בזני היינות הרבים שאפשר למצוא ביקבים השונים ברחבי ארץ.

יין בימי קורונה

מן הסתם, צריכת היין שלנו לא אמורה להסתפק רק בטעימות או ברכישות שמציעים היקבים ברמת הגולן, באזור ירושלים או בהרי יהודה. מי שמוקיר ומכיר את טעמו של היין ואת החיוניות שלו לחיים הטובים, מקפיד לרכוש את היין הנחוץ לו גם בחנות האלכוהול הקרובה לביתו. אבל,  מרבית הימים בשנת 2020 אינם ימים "רגילים" בהם אפשר לקפוץ לרגע לחנות ולקנות מה שרוצים. בימי קורונה, בימים של מגבלות ריחוק חברתי והגבלות משתנות על המסחר, אי אפשר להיות בטוחים שחנות האלכוהול המועדפת עלינו אכן תהיה פתוחה כשנזדקק לה. אבל אל דאגה, כדי למלא אחר הצורך ישנן כיום חנויות המציעות משלוחי יין במשלוח מהיר עד הבית.  אז במקום להתעצב על כך שהיין בבית אזל והחנות הסמוכה סגורה, פשוט בצעו הזמנה אונליין ואל תסתכנו בהידבקות בנגיף.

זני יין – הטרנדים המובילים

את המגמות העיקריות בתחום צריכת היין ניתן לגלות בהצצה לאתרי היקבים המובילים ברשת, אשר נוהגים להציג באתריהם הרשמי את זני היינות תוצרת כחול-לבן המובילים נכון לימים אלה, כך למשל: 

  1. יין קינוח – יין ירדן הייטסוויין; או יין הר חרמון מוסקטו.
  2. יין אדום – יין ירדן כרם אלוני הבשן; יין פלם קברנה סוביניון רזרב; או יין גמלא טמפרניו.
  3. יין לבן – יין ירדן שרדונה; יין פלם קמליה בלאן; או יין הר חרמון לבן.
  4. יין רוזה – יין ירדן ברוט רוזה; יין פלם רוזה; או יין הר חרמון רוזה.
  5. יין מבעבע – יין ירדן קצרין בלאן דה בלאן; או יין גמלא השמורה ברוט.

לסיכום הדברים, אין ספק שגם תיירות המזון והיין ממלאת תפקיד מיוחד במסגרת מגמות התיירות החדשות, המתייחסות לנושאים כמו תיירות בת קיימא או תיירות אחראית או תיירות תרבותית.  

אולי יעניין אותך גם:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
26.12.2021
יום הולדת ביקב – עם הרבה יין ישראלי משובח

בכל שנה אנחנו חוגגים יום הולדת, ובכל שנה אנחנו מחפשים רעיון מקורי חדש כיצד לחגוג עם המשפחה ועם החברים. יום הולדת ביקב כבר חגגתם? אם לא, מצפה לכם חוויה טעימה, רומנטית וקבוצתית מהנה במיוחד – עם סיורי יין ביקבים האיכותיים של הצפון. מאמר חגיגי במיוחד.

המשך קריאה
05.12.2021
רעיונות ומקומות עבור פיקניק בצפון

כשאתם מטיילים בצפון הירוק והמדהים של ישראל, ולמרות שיש מסעדות מדהימות באיזור זה – הכי כיף לעשות פיקניק בשטח עם ארוחה מפנקת שבאה איתכם לטיול עצמו. על האש, יין ורומנטיקה נמצאים על הפרק, עם שלל מקומות לפיקניק בצפון. זהירות, מאמר טעים ונעים לפניכם!

המשך קריאה
02.12.2021
רעיונות לחגיגת בר מצווה

חגיגת בר מצווה של הילד מתקרבת, ואין לכם רעיונות טובים לתכנון חגיגת האירוע המיוחד? כדאי לפרק את התכנון לחלקים שונים – האירוע עצמו, והאטרקציות השונות לאירוע עצמו, שיעסיקו הן את הילדים שמתארחים בשמחה, והן עבור המבוגרים הרבים המגיעים אליו. צריכים השראה לקראת האירוע המרגש? קיראו הלאה... אם הילד שלכם הגיע, או עומד להגיע, לגיל מצוות, מפלס ההתרגשות והלחץ שלכם עולה, בצדק: כבר לא מדובר רק בחגיגת יום הולדת סטנדרטית של הזמנת חבריו לכיתה של הילד למסיבה שגרתית או בילוי כיתתי, אלא בהפקת אירוע של ממש, מסוג האירועים שזוכרים כל החיים. כאשר לחץ חשיבותה של חגיגת בר מצווה עומד על הפרק, הורים רבים בצדק מתלבטים עם עצמם, וגם ביחד עם נער הבר-מצווה, איך לתכנן ולבצע את האירוע, לרבות תכנון האטרקציות לאירוע עבור בני הנוער המגיעים אליו לעומת אלו המתאימות למבוגרים באירוע, ההסעדה והקינוחים, וגם פעילויות חגיגיות נוספות המתלוות לכל האירוע בכללותו.

המשך קריאה
29.11.2021
עצור! ארוחות בוקר בדרך לצפון

הצפון הוא ארץ המטיילים והנופש של ישראל, אבל מה עושים בדרך אל הצפון כשהרעב תוקף אתכם, או אחרי לילה של לינה מפנקת באחד מאטרקציות ארץ הצפון? פשוט מאוד – אוכלים ארוחות בוקר בדרך לצפון, בטיול או בנופשון הבא שלכם הצפון של ישראל מציע שפע גדול של אטרקציות תיירות, מלונות, מקומות לינה, צימרים ומסלולי טיול משגעים בכל עונות השנה. בקיץ בחורף, בסתיו ובאביב – תמיד יש מה למצוא ומה לראות בעמקים ובהרים של הגליל וצפון ישראל, בין אם אתם מיטיבי לכת ובין אם אתם אוהבים לשהות במרחב המפנק של בתי מלון בצפון. אבל הנסיעה אל הצפון, ובתוך מרחבי צפון הארץ, לא פעם מתארכת – אם באופן יזום כחלק מהטיול, ואם בגלל אילוצים של עומסי תנועה ופקקים. מה עושים שכשהרעב תוקף אתכם בדרך לטיול המיוחל? ארוחות בוקר בדרך לצפון הם כבר לא רק אמצעי להשתקת הרעב, אלא חלק מהאטרקציה והטיול עצמו – עם מגוון אדיר של ארוחות בוקר גליליות וצפוניות טעימות ומפנקות במיוחד. למעשה, בין אם באופן מתוכנן ובין אם באקראי על הדרך, תוכלו למצוא הרבה מקומות לאכול בדרך לצפון, אשר יתאימו לטעם הקולינרי האהוב עליהם ובאיכות גבוהה וטעימה במיוחד.

המשך קריאה
!בואו לבקר אותנו ביקב