רעיונות לחגיגת בר מצווה

חגיגת בר מצווה של הילד מתקרבת, ואין לכם רעיונות טובים לתכנון חגיגת האירוע המיוחד? כדאי לפרק את התכנון לחלקים שונים – האירוע עצמו, והאטרקציות השונות לאירוע עצמו, שיעסיקו הן את הילדים שמתארחים בשמחה, והן עבור המבוגרים הרבים המגיעים אליו. צריכים השראה לקראת האירוע המרגש? קיראו הלאה…

אם הילד שלכם הגיע, או עומד להגיע, לגיל מצוות, מפלס ההתרגשות והלחץ שלכם עולה, בצדק: כבר לא מדובר רק בחגיגת יום הולדת סטנדרטית של הזמנת חבריו לכיתה של הילד למסיבה שגרתית או בילוי כיתתי, אלא בהפקת אירוע של ממש, מסוג האירועים שזוכרים כל החיים.

כאשר לחץ חשיבותה של חגיגת בר מצווה עומד על הפרק, הורים רבים בצדק מתלבטים עם עצמם, וגם ביחד עם נער הבר-מצווה, איך לתכנן ולבצע את האירוע, לרבות תכנון האטרקציות לאירוע עבור בני הנוער המגיעים אליו לעומת אלו המתאימות למבוגרים באירוע, ההסעדה והקינוחים, וגם פעילויות חגיגיות נוספות המתלוות לכל האירוע בכללותו.

ההמלצה החשובה ביותר שניתן לתת, כבר עכשיו, על מנת להקל על תכנון האירוע המרגש, הוא פיצול התכנון לשלושה חלקים שונים: פעילויות משפחתיות לקראת האירוע, שתהיינה חלק ממכלול החגיגות לציון האירוע; אירוע הבר-מצווה עצמו, הכולל אירוח גם של בני נוער (חברים של חתן השמחה) וגם מבוגרים (קרובי המשפחה המורחבת); אטרקציות לאירוע, שהן התלבטות בפני עצמה.

פעילויות משפחתיות לקראת חגיגת בר מצווה

בשנים האחרונות נהוג להרחיב את חגיגות בר המצווה של הילד אל מעבר לערב אחד של אירוע חגיגי רב משתתפים, עם שלל אירועים קטנים יותר לקראת הערב החגיגי עצמו. אחד הטרנדים החזקים ביותר הוא טיולים משפחתיים עבור המשפחה הגרעינית של חתן בר המצווה, במגוון יעדים מעניינים המפעילים את כלל בני המשפחה.

אחד הטיולים המעניינים הללו יכול להיות סיור ביקב לייצור יין, כאשר היעדים האטרקטיביים ביותר בתחום זה מציעים אפילו סדנאות יין בצפון לכל המשפחה. יש המגדילים לעשות ומזמינים גם חברים ובני משפחה מורחבת לסיורי יין ביקבים שונים, או אפילו מזמינים סדנאות יין שישתלבו גם באירוע המרכזי של הבר-מצווה – למשל סדנאות המציעות טעימות יין וגבינות במהלך האירוע עצמו.

שף פרטי באירוע בר מצווה

השפים של היום יכולים ליצור אירוע בר מצווה בלתי נשכח. הם מבשלים טוב, אוהבים לתת שואו ואוהבים קהל. שף פרטי לבר מצווה יכול להציע לכם אוכל טעים עם תפריטים בהרכבה עצמית, חומרי גלם טריים וההכנה של האוכל תהיה ממש מול החוגגים באירוע בר המצווה.

גם יח"צ, גם אוכל טרי וטעים, גם בידור לחברים והמשפחה על מנת לשמור על רמת העניין באירוע.

חגיגת בר מצווה: קייטרינג ומתוקים

תכנון האירוע עצמו כולל כמובן אלמנטים רבים, כמו תכנון מספר המוזמנים, סידורי הישיבה באירוע, הזמנת קבלני משנה בתחום השמעת המוסיקה והצילום של האירוע, וכמובן – מיקום האירוע עצמו, אם בגן אירועים או אולם.

תחום חשוב מאוד בתכנון האירוע עצמו כרוך בהסעדת האורחים השונים, כאשר יש לקלוע הן לטעמם של בני הנוער הצעירים הבאים לחגיגת בר-המצווה, והן לטעמם של המבוגרים המגיעים לאירוע. חברות המתמחות בהגשת קייטרינג לבר מצווה יכולות להציע מגוון רחב של מאכלים לשני סוגי קהל אלו, לרבות קייטרינג עם כשרויות בדרגות שונות, וכן מאכלים לפי סוגי אוכל שונים או מאכלי עדות (מטבח איטלקי / מרוקאי / טריפוליטאי וכד').

לא פחות חשוב מכך, בעיקר עבור הצעירים (אבל לא רק…), בדרך כלל באירועים מסוג זה תמצאו בר מתוקים לבר מצווה, עם התמחות במתוקים לבני נוער ומתוקים למבוגרים. ניתן לקטלג בר מתוקים כחלק מהאטרקציות השונות לאירוע עצמו, לרבות שימוש בספק נפרד מספק הקייטרינג הכללי לאירוע, או כחלק מההסעדה הכללית של האירוע.

אטרקציות לבר מצווה

לבסוף, תכנון אירוע בר מצווה צריך להתחשב גם במשך האירוע, האורך בדרך כלל מספר שעות. על מנת לשמור על רמת העניין באירוע, יש המשקיעים גם באטרקציות נלוות באירוע עצמו, כגון סדנאות, הפעלות, דוכנים שונים, מתקני משחק ושירות של בעלי מקצוע שונים כמו קוסמים וליצנים – תוך מתן מענה הן עבור המבוגרים והן עבור בני הנוער בחגיגת בר-המצווה. והכי חשוב – שיהיה במזל טוב לחתן השמחה ולחוגגים כולם!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
30.06.2022
סדנאות קולינריה עם טעם של עוד

המשך קריאה
09.06.2022
חתונה ביקב - לשבור את הכוס במקום הנכון

המשך קריאה
26.12.2021
יום הולדת ביקב – עם הרבה יין ישראלי משובח

בכל שנה אנחנו חוגגים יום הולדת, ובכל שנה אנחנו מחפשים רעיון מקורי חדש כיצד לחגוג עם המשפחה ועם החברים. יום הולדת ביקב כבר חגגתם? אם לא, מצפה לכם חוויה טעימה, רומנטית וקבוצתית מהנה במיוחד – עם סיורי יין ביקבים האיכותיים של הצפון. מאמר חגיגי במיוחד.

המשך קריאה
05.12.2021
רעיונות ומקומות עבור פיקניק בצפון

כשאתם מטיילים בצפון הירוק והמדהים של ישראל, ולמרות שיש מסעדות מדהימות באיזור זה – הכי כיף לעשות פיקניק בשטח עם ארוחה מפנקת שבאה איתכם לטיול עצמו. על האש, יין ורומנטיקה נמצאים על הפרק, עם שלל מקומות לפיקניק בצפון. זהירות, מאמר טעים ונעים לפניכם!

המשך קריאה
!בואו לבקר אותנו ביקב