יין אדום מומלץ

בעבר עולם היין היה נחשב למתנשא ויקר השייך רק לבעלי המעמד הגבוה. היום עולם היין נפתח לכולם ואנחנו פוגשים אותו במסיבות ומפגשים חברתיים וגם כצרכנים פרטיים כדי להעביר ערב נעים לצד כוס יין בבית. יקבים היום עומלים רבות על מנת להגיע ליין המוצלח ביותר, היום כשישנה תחרות גדולה מאוד עליהם לעמוד בקריטריונים מדויקים ולהתאים את היינות שלהם לקהל רחב, וכל העונג הזה בא לטובת הצרכן, ההיצע גדול יותר והזמינות גבוהה יותר למצוא את היין שמתאים לכל אחד. להלן מאמר המציג את כל המידע בנושא יין אדום, אשר יסייע לכם להבין כיצד לזהות יין אדום מומלץ.

יקבים לייצור יין אדום

היום ניתן למצוא יקבים בצפון המייצרים יינות בשיטות שונות, ישנם יקבים המייצרים יין בשיטה המסורתית וישנם שנפתחו למודרניזציה ובחרו להכניסה גם לעולם היין. הטכנולוגיה מאפשרת לפתח את ייצור היין לכל מיני כיוונים וטעמים שונים וכך גרמה ליותר אנשים להכיר ולהתחבר לעולם היין. סוגי היינות השונים מתאפיינים במגוון טעמים, צבעים וריחות שונים המושפעים מתנאי מזג אוויר, מאזורי הגידול של הענבים, סוגי הענבים מהם מופק היין, מתהליך ייצור היין ועוד משתנים רבים אחרים. עולם היין שמשתנה ומתפתח כל הזמן ובשנים האחרונות גם בקצב מהיר מאוד מצריך מהייננים ללמוד בעקביות.

אז איך בוחרים יין אדום?

אז עם כל המבחר הגדול שיש בתחום היין, איך בוחרים יין אדום מומלץ? מה ההבדל בין יין אדום יבש ליין אדום חצי יבש? בקצרה, יין אדום חצי יבש מומלץ לאלו המעוניינים לשתות יין במתיקות מעודנת יותר מכיוון שנשמר חלק מהסוכרים שבענבים בשונה מיין יבש הסוכרים שבענבים הפכו לאלכוהול במהלך התסיסה. הגדרת יין יבש או חצי יבש היא הגדרה מדודה בעולם היין ולא בהכרח תואמת לבלוטות טעם של כל אדם ולכן ההמלצה היא לבקר בטעימות יין כך שבזמן אמת אתם טועמים מגוון יינות שונים ושופטים על פי טעמכם האישי. ישנן טעימות על פי נושא כמו יקב ספציפי, אזור גידול או יינות ממדינה מסוימת המופקים מזני ענבים שונים וכך אתם מגלים יינות חדשים ובסוף בוחרים את החביב עליכם ביותר. בנוסף, היום מתקיימות תחרויות יין כמו תחרות הטרה וינו (TEERAVINO) הבינלאומית, שם ניתן להכיר יינות אדומים מומלצים לשנת 2019. באתר היקב Adir-winery ניתן להתרשם ממבחר היינות השונים של היקב שחלקם זכו בתחרויות.

כיצד מומלץ לשתות יין אדום?

טיפ קטן לסיום, יין אדום מומלץ לשתות ככוס אחת ליום, מחקרים מראים כי יין אדום מעכב חמצון ומעלה את הכולסטרול הטוב בדם, מונע היצרות עורקים, עשיר בנוגדי חמצון המסייעים למניעת מחלות לב וכלי דם וחלק מהמחקרים אף קובעים כי צריכת יין אדום מסייעת למניעת סרטן ואלצהיימר. אז אם כך הדבר, כל שנותר זה לבחור את היין האדום המומלץ לשנת 2019-20 ממבחר היינות של יקב אדיר – יקב מומלץ בצפון ולהרים כוסית.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
21.10.2021
יין איטלקי בבריזה ישראלית - ביקור ביקב אדיר

המשך קריאה
03.10.2021
רעיונות לאטרקציות זוגיות ורומנטיות באיזור הצפון

המשך קריאה
24.08.2021
איך לארגן יום כיף לצפון?

המשך קריאה
18.08.2021
איך לארגן ערב חברה מושלם ביקב?

המשך קריאה
!בואו לבקר אותנו ביקב