יקבים כשרים בצפון

אנשים רבים בחברה הישראלית שומרים על הכשרות ומתעניינים בעולם היין, איך למצוא יקבים כשרים בצפון.

יקב כשר בצפון

עולם היין חובר בתוכו קהלים רבים ושונים, ישנם בעלי המסורת ואלו שפחות שומרים, ישנם אנשים ונשים גם יחד חובבים את התחום, ישנם איטלקים, אמריקאים וישראלים רבים ובעצם עולם היין הוא נחלתם של כל המגזרים, העדות הדתות והמינים. יש את אלו שישתו כל יין ללא הכשר או עם הכשר וישנם אנשי המסורת שיפנו ליינות וקבים כשרים. אז בואו נבחן יחד את היקבים כשרים בצפון.

תחילה בואו נבין מה הופך יין לכשר ועל אילו הנחיות של הרבנות הראשית לישראל על יקבים כשרים בצפון ויקבים בכלל לעמוד, על מנת להיחשב ליקב כשר. חשוב לציין כי יין כשר יכול לקבל את אישורו ותעודת הכשרות על היין רק אם לאורך כל תהליך ייצור היין הוא עמד בדרישות ובקריטריונים. החלק הראשון של תהליך לייצור היין מתחיל בכרם, על מגדלי הגפנים לעמוד בכל ההלכות הקשורות לגידול הגפן למטרת היין כמו לדוגמא, אין לגדל בין הגפנים שתילים אחרים ולא ניתן להשתמש בגפנים בשלוש השנים הראשונות.

משלב הבציר ועד לרגע בקבוק היין על מנת לקבל את תעודת הכשרות על הנפשות הפועלות להיות יהודים שומרי מצוות ומסורת וכמובן שכל החומרים, כמו התבלינים וכדומה הנוספים לחביות היין עליהם להיות כשרים. כמובן שישנם עוד הרבה מאוד שלבים שעל כל שלב היקב צריך לעמוד בדרישות הרבנות. תהליך ייצור יין כשר מורכב יותר וקפדני יותר ועלול להביא את בעלי היקבים לעבודה רבה יותר על מנת לייצר יין כשר בעל חותמת כשרות.

אחרי שבחנו מעט מה הופך יין לכשר בואו נבחן היכן ניתן למצוא אותו. ישנם כמה יקבים כשרים בצפון בהם אתם יכולים לעשות ביקור באתר המבקרים שלהם וליהנות מיינות איכותיים וכשרים. יקב אדיר הוא אחד מהיקבים בצפון, יושב בלב הגליל העליון לנוף כרמי היקב תוכלו ליהנות מסיור במרכז המבקרים של היקב וליהנות מטעימות איכותיות. היקב זכה בתחרויות יין בינלאומיות בקטגוריות שונות והוא מעניק לכם חוויה יוצאת דופן ליינות כשרים ומעולים. אתם מוזמנים ליצור קשר על מנת לתאם ביקור ביקב.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
30.06.2022
סדנאות קולינריה עם טעם של עוד

המשך קריאה
09.06.2022
חתונה ביקב - לשבור את הכוס במקום הנכון

המשך קריאה
26.12.2021
יום הולדת ביקב – עם הרבה יין ישראלי משובח

בכל שנה אנחנו חוגגים יום הולדת, ובכל שנה אנחנו מחפשים רעיון מקורי חדש כיצד לחגוג עם המשפחה ועם החברים. יום הולדת ביקב כבר חגגתם? אם לא, מצפה לכם חוויה טעימה, רומנטית וקבוצתית מהנה במיוחד – עם סיורי יין ביקבים האיכותיים של הצפון. מאמר חגיגי במיוחד.

המשך קריאה
05.12.2021
רעיונות ומקומות עבור פיקניק בצפון

כשאתם מטיילים בצפון הירוק והמדהים של ישראל, ולמרות שיש מסעדות מדהימות באיזור זה – הכי כיף לעשות פיקניק בשטח עם ארוחה מפנקת שבאה איתכם לטיול עצמו. על האש, יין ורומנטיקה נמצאים על הפרק, עם שלל מקומות לפיקניק בצפון. זהירות, מאמר טעים ונעים לפניכם!

המשך קריאה
!בואו לבקר אותנו ביקב