יקבים כשרים בצפון

אנשים רבים בחברה הישראלית שומרים על הכשרות ומתעניינים בעולם היין, איך למצוא יקבים כשרים בצפון.

יקב כשר בצפון

עולם היין חובר בתוכו קהלים רבים ושונים, ישנם בעלי המסורת ואלו שפחות שומרים, ישנם אנשים ונשים גם יחד חובבים את התחום, ישנם איטלקים, אמריקאים וישראלים רבים ובעצם עולם היין הוא נחלתם של כל המגזרים, העדות הדתות והמינים. יש את אלו שישתו כל יין ללא הכשר או עם הכשר וישנם אנשי המסורת שיפנו ליינות וקבים כשרים. אז בואו נבחן יחד את היקבים כשרים בצפון.

תחילה בואו נבין מה הופך יין לכשר ועל אילו הנחיות של הרבנות הראשית לישראל על יקבים כשרים בצפון ויקבים בכלל לעמוד, על מנת להיחשב ליקב כשר. חשוב לציין כי יין כשר יכול לקבל את אישורו ותעודת הכשרות על היין רק אם לאורך כל תהליך ייצור היין הוא עמד בדרישות ובקריטריונים. החלק הראשון של תהליך לייצור היין מתחיל בכרם, על מגדלי הגפנים לעמוד בכל ההלכות הקשורות לגידול הגפן למטרת היין כמו לדוגמא, אין לגדל בין הגפנים שתילים אחרים ולא ניתן להשתמש בגפנים בשלוש השנים הראשונות.

משלב הבציר ועד לרגע בקבוק היין על מנת לקבל את תעודת הכשרות על הנפשות הפועלות להיות יהודים שומרי מצוות ומסורת וכמובן שכל החומרים, כמו התבלינים וכדומה הנוספים לחביות היין עליהם להיות כשרים. כמובן שישנם עוד הרבה מאוד שלבים שעל כל שלב היקב צריך לעמוד בדרישות הרבנות. תהליך ייצור יין כשר מורכב יותר וקפדני יותר ועלול להביא את בעלי היקבים לעבודה רבה יותר על מנת לייצר יין כשר בעל חותמת כשרות.

אחרי שבחנו מעט מה הופך יין לכשר בואו נבחן היכן ניתן למצוא אותו. ישנם כמה יקבים כשרים בצפון בהם אתם יכולים לעשות ביקור באתר המבקרים שלהם וליהנות מיינות איכותיים וכשרים. יקב אדיר הוא אחד מהיקבים בצפון, יושב בלב הגליל העליון לנוף כרמי היקב תוכלו ליהנות מסיור במרכז המבקרים של היקב וליהנות מטעימות איכותיות. היקב זכה בתחרויות יין בינלאומיות בקטגוריות שונות והוא מעניק לכם חוויה יוצאת דופן ליינות כשרים ומעולים. אתם מוזמנים ליצור קשר על מנת לתאם ביקור ביקב.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
05.12.2021
רעיונות ומקומות עבור פיקניק בצפון

כשאתם מטיילים בצפון הירוק והמדהים של ישראל, ולמרות שיש מסעדות מדהימות באיזור זה – הכי כיף לעשות פיקניק בשטח עם ארוחה מפנקת שבאה איתכם לטיול עצמו. על האש, יין ורומנטיקה נמצאים על הפרק, עם שלל מקומות לפיקניק בצפון. זהירות, מאמר טעים ונעים לפניכם!

המשך קריאה
02.12.2021
רעיונות לחגיגת בר מצווה

חגיגת בר מצווה של הילד מתקרבת, ואין לכם רעיונות טובים לתכנון חגיגת האירוע המיוחד? כדאי לפרק את התכנון לחלקים שונים – האירוע עצמו, והאטרקציות השונות לאירוע עצמו, שיעסיקו הן את הילדים שמתארחים בשמחה, והן עבור המבוגרים הרבים המגיעים אליו. צריכים השראה לקראת האירוע המרגש? קיראו הלאה... אם הילד שלכם הגיע, או עומד להגיע, לגיל מצוות, מפלס ההתרגשות והלחץ שלכם עולה, בצדק: כבר לא מדובר רק בחגיגת יום הולדת סטנדרטית של הזמנת חבריו לכיתה של הילד למסיבה שגרתית או בילוי כיתתי, אלא בהפקת אירוע של ממש, מסוג האירועים שזוכרים כל החיים. כאשר לחץ חשיבותה של חגיגת בר מצווה עומד על הפרק, הורים רבים בצדק מתלבטים עם עצמם, וגם ביחד עם נער הבר-מצווה, איך לתכנן ולבצע את האירוע, לרבות תכנון האטרקציות לאירוע עבור בני הנוער המגיעים אליו לעומת אלו המתאימות למבוגרים באירוע, ההסעדה והקינוחים, וגם פעילויות חגיגיות נוספות המתלוות לכל האירוע בכללותו.

המשך קריאה
29.11.2021
עצור! ארוחות בוקר בדרך לצפון

הצפון הוא ארץ המטיילים והנופש של ישראל, אבל מה עושים בדרך אל הצפון כשהרעב תוקף אתכם, או אחרי לילה של לינה מפנקת באחד מאטרקציות ארץ הצפון? פשוט מאוד – אוכלים ארוחות בוקר בדרך לצפון, בטיול או בנופשון הבא שלכם הצפון של ישראל מציע שפע גדול של אטרקציות תיירות, מלונות, מקומות לינה, צימרים ומסלולי טיול משגעים בכל עונות השנה. בקיץ בחורף, בסתיו ובאביב – תמיד יש מה למצוא ומה לראות בעמקים ובהרים של הגליל וצפון ישראל, בין אם אתם מיטיבי לכת ובין אם אתם אוהבים לשהות במרחב המפנק של בתי מלון בצפון. אבל הנסיעה אל הצפון, ובתוך מרחבי צפון הארץ, לא פעם מתארכת – אם באופן יזום כחלק מהטיול, ואם בגלל אילוצים של עומסי תנועה ופקקים. מה עושים שכשהרעב תוקף אתכם בדרך לטיול המיוחל? ארוחות בוקר בדרך לצפון הם כבר לא רק אמצעי להשתקת הרעב, אלא חלק מהאטרקציה והטיול עצמו – עם מגוון אדיר של ארוחות בוקר גליליות וצפוניות טעימות ומפנקות במיוחד. למעשה, בין אם באופן מתוכנן ובין אם באקראי על הדרך, תוכלו למצוא הרבה מקומות לאכול בדרך לצפון, אשר יתאימו לטעם הקולינרי האהוב עליהם ובאיכות גבוהה וטעימה במיוחד.

המשך קריאה
28.11.2021
ערב יין וצחוק להורים – ולכל קבוצת מבלים

אירועים מצומצמים למבוגרים נוטים לחזור על עצמם וכבר הפכו לעוד ערב בילוי סטנדרטי עם חברים – אולם טרנד חדש שובר את השגרה ומכניס עניין עם שילוב מיוחד של יין, סטנדאפ קומי ומיינפולנס. איך זה עובד? יצאנו לבדוק, וחזרנו שבעים, מתפקעים מצחוק ומלאים במודעות חדשה... ערבי בילוי, גיבושי חברה, אירועי יום הולדת או סתם מסיבה – הפכו לעניינים שבשגרה. בכל אחד מסוגי האירועים הללו, רובנו כבר יודעים למה לצפות: בדרך כלל, יהיה נושא מרכזי אחד, או הפעלה / אטרקציה אחת, ובסוף הכל מתכנס לכדי מפגש חברים ועמיתים סטנדרטי וצפוי. בשנים האחרונות, בוודאי בשנות הקורונה, לא התחדש הרבה בתחום הבילויים והאירועים האינטימיים בקבוצות מצומצמות, מלבד אולי היקף האירועים: זמרים החלו להופיע בחצרות, כי לא ניתן היה למלא אולמות. קוסמים, מרצים ואפילו סטנדאפיסטים החלו להופיע בזום, במקום על במה. כעת, כשהמשק נפתח וההגבלות מטעמי בריאות הוסרו, החזרה לשגרה הביאה איתה פורמטים מוכרים של בילוי קבוצתי למבוגרים, הורים, קבוצות וצוותי עבודה ועוד. אבל הפורמטים האלו כבר מוכרים – ולמען האמת, די משעממים... טרנד חדש החל להופיע בעת האחרונה בעולם הבילוי הקבוצתי למבוגרים: ערב יין וצחוק להורים, המתאים למעשה לכל קבוצה של מבוגרים.

המשך קריאה
!בואו לבקר אותנו ביקב