סיור טעימות יין

סיור טעימות יין – אחד הבילויים האנינים שישראלים רבים גילו בשנים האחרונות הוא סיור טעימות יין ביקבים השונים ברחבי הארץ, ולמען האמת גם בעולם. ברור שבישראל יש לנו תעשיית יין שמכבדת את עצמה וזוכה לפרסים נחשבים מאוד בכל תחרויות היין החשובות ביותר, אבל גם מבלי לדעת זאת אנחנו רואים את השינויים שחלים על מדף היינות בחנות. החששות שיש לישראלים רבים מיינות אינם מוצדקים בהתחשב בכך שזהו משקה שרבים למדו להכיר, ולכן כל סיור טעימות יין בצפון, ביקב שתגיעו אליו במסגרת החופשה שלכם עשוי להעניק לכם כמה שעות של עונג חך מיוחד. כל מה שצרי לעשות זה להרשות לעצמכם לעשות זאת ולבקר ביקב כלשהו ולהקשיב להדרכה. אחר כך, השמים הם הגבול מה רצו לטעום ואולי גם לקנות הביתה, אם יערב לחככם.

מה חשוב לדעת על תעשיית היינות בישראל?

מלבד העובדה שמדובר בתעשיית יין וענף חקלאי עתיק שקיים פה כבר אלפי שנה, מדובר בפריחה חסרת תקדים בתחום שלא קל בכלל לתחזק ולטפל בו. ככל ענף חקלאי, הוא נתון לחסדי מזג האוויר והתנודות בטבע, וככל תעשיית מזון הוא מציית לכללי הכלכלה ומה שנהוג בתעשייה זו בישראל ובעולם. זה אומר להיות כפוף לבעיות כמו שינוע לחו"ל, כשרות וייצור, מחירים שלא תמיד יכולים להיות זולים ושווים לכל נפש ותוצרת רגישה מאוד שאף פעם לא יודעים מה ייצא ממנה בצד השני. לתוך כל זה נכנס המבקר הישראלי, או התייר שרוצה לדעת על תעשיית היינות הישראלית ושומע הרצאה ביקב בצפון ואחר כך גם טעימות יין.

מה אפשר למצוא ביקב בצפון?

אזור הצפון משופע בכרמי יין משום שהטופוגרפיה שלו ומזג האוויר אידיאליים לגידול כרמי יין. מכיוון שיש המון שטח פנוי שאפשר לבנות בו את כל המתקנים שצריכים לראות ביקב, יש בו גם יקבים רבים שמנצלים את קרבתם לכרמים כדי לקבל את התנובה שלהם בישירות ובזמן קצר בכל עונת בציר. אפשר לומר שזה די פסטורלי לראות את כל זה בדיוק כמו במדינות אחרות שמטפחות את התעשייה הזאת ולכן נוצרת לאטה מסורת של עשיית יין ושל ביקורי טעימות של אזרחים שבאים ליהנות מדי פעם. הדבר היפה הוא שיקבים אינם מעייפים אף פעם ותמיד מרתק לחזור ולראות מה קורה שם ומה מתחדש לפעמים, לצד מה שאינו משתנה לעולם.

טעימות מתחדשות

דבר נוסף שחשוב לדעת על ענף היין הוא שיין הוא חומר חי שכל הזמן משתנה ולכן לעולם לא תשתו בקבוק יין שדומה לשני ולעולם בציר של שנה אחת יהיה דומה לבציר של שנה אחרת. לפחות בגלל זה שווה לבקר ביקבים בצפון כדי לנסות לטעום את הטרואר ואת האקלים האופייניים ולנסות לנחש כיצד השפיעו השנה על איכות היין ומה שהצליחו לעשות ממנו יינני היקב. זאת חגיגה אמיתית לכל מי שאוהב טעמים ולאו דווקא רק למומחי היין.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
05.12.2021
רעיונות ומקומות עבור פיקניק בצפון

כשאתם מטיילים בצפון הירוק והמדהים של ישראל, ולמרות שיש מסעדות מדהימות באיזור זה – הכי כיף לעשות פיקניק בשטח עם ארוחה מפנקת שבאה איתכם לטיול עצמו. על האש, יין ורומנטיקה נמצאים על הפרק, עם שלל מקומות לפיקניק בצפון. זהירות, מאמר טעים ונעים לפניכם!

המשך קריאה
02.12.2021
רעיונות לחגיגת בר מצווה

חגיגת בר מצווה של הילד מתקרבת, ואין לכם רעיונות טובים לתכנון חגיגת האירוע המיוחד? כדאי לפרק את התכנון לחלקים שונים – האירוע עצמו, והאטרקציות השונות לאירוע עצמו, שיעסיקו הן את הילדים שמתארחים בשמחה, והן עבור המבוגרים הרבים המגיעים אליו. צריכים השראה לקראת האירוע המרגש? קיראו הלאה... אם הילד שלכם הגיע, או עומד להגיע, לגיל מצוות, מפלס ההתרגשות והלחץ שלכם עולה, בצדק: כבר לא מדובר רק בחגיגת יום הולדת סטנדרטית של הזמנת חבריו לכיתה של הילד למסיבה שגרתית או בילוי כיתתי, אלא בהפקת אירוע של ממש, מסוג האירועים שזוכרים כל החיים. כאשר לחץ חשיבותה של חגיגת בר מצווה עומד על הפרק, הורים רבים בצדק מתלבטים עם עצמם, וגם ביחד עם נער הבר-מצווה, איך לתכנן ולבצע את האירוע, לרבות תכנון האטרקציות לאירוע עבור בני הנוער המגיעים אליו לעומת אלו המתאימות למבוגרים באירוע, ההסעדה והקינוחים, וגם פעילויות חגיגיות נוספות המתלוות לכל האירוע בכללותו.

המשך קריאה
29.11.2021
עצור! ארוחות בוקר בדרך לצפון

הצפון הוא ארץ המטיילים והנופש של ישראל, אבל מה עושים בדרך אל הצפון כשהרעב תוקף אתכם, או אחרי לילה של לינה מפנקת באחד מאטרקציות ארץ הצפון? פשוט מאוד – אוכלים ארוחות בוקר בדרך לצפון, בטיול או בנופשון הבא שלכם הצפון של ישראל מציע שפע גדול של אטרקציות תיירות, מלונות, מקומות לינה, צימרים ומסלולי טיול משגעים בכל עונות השנה. בקיץ בחורף, בסתיו ובאביב – תמיד יש מה למצוא ומה לראות בעמקים ובהרים של הגליל וצפון ישראל, בין אם אתם מיטיבי לכת ובין אם אתם אוהבים לשהות במרחב המפנק של בתי מלון בצפון. אבל הנסיעה אל הצפון, ובתוך מרחבי צפון הארץ, לא פעם מתארכת – אם באופן יזום כחלק מהטיול, ואם בגלל אילוצים של עומסי תנועה ופקקים. מה עושים שכשהרעב תוקף אתכם בדרך לטיול המיוחל? ארוחות בוקר בדרך לצפון הם כבר לא רק אמצעי להשתקת הרעב, אלא חלק מהאטרקציה והטיול עצמו – עם מגוון אדיר של ארוחות בוקר גליליות וצפוניות טעימות ומפנקות במיוחד. למעשה, בין אם באופן מתוכנן ובין אם באקראי על הדרך, תוכלו למצוא הרבה מקומות לאכול בדרך לצפון, אשר יתאימו לטעם הקולינרי האהוב עליהם ובאיכות גבוהה וטעימה במיוחד.

המשך קריאה
28.11.2021
ערב יין וצחוק להורים – ולכל קבוצת מבלים

אירועים מצומצמים למבוגרים נוטים לחזור על עצמם וכבר הפכו לעוד ערב בילוי סטנדרטי עם חברים – אולם טרנד חדש שובר את השגרה ומכניס עניין עם שילוב מיוחד של יין, סטנדאפ קומי ומיינפולנס. איך זה עובד? יצאנו לבדוק, וחזרנו שבעים, מתפקעים מצחוק ומלאים במודעות חדשה... ערבי בילוי, גיבושי חברה, אירועי יום הולדת או סתם מסיבה – הפכו לעניינים שבשגרה. בכל אחד מסוגי האירועים הללו, רובנו כבר יודעים למה לצפות: בדרך כלל, יהיה נושא מרכזי אחד, או הפעלה / אטרקציה אחת, ובסוף הכל מתכנס לכדי מפגש חברים ועמיתים סטנדרטי וצפוי. בשנים האחרונות, בוודאי בשנות הקורונה, לא התחדש הרבה בתחום הבילויים והאירועים האינטימיים בקבוצות מצומצמות, מלבד אולי היקף האירועים: זמרים החלו להופיע בחצרות, כי לא ניתן היה למלא אולמות. קוסמים, מרצים ואפילו סטנדאפיסטים החלו להופיע בזום, במקום על במה. כעת, כשהמשק נפתח וההגבלות מטעמי בריאות הוסרו, החזרה לשגרה הביאה איתה פורמטים מוכרים של בילוי קבוצתי למבוגרים, הורים, קבוצות וצוותי עבודה ועוד. אבל הפורמטים האלו כבר מוכרים – ולמען האמת, די משעממים... טרנד חדש החל להופיע בעת האחרונה בעולם הבילוי הקבוצתי למבוגרים: ערב יין וצחוק להורים, המתאים למעשה לכל קבוצה של מבוגרים.

המשך קריאה
!בואו לבקר אותנו ביקב