יין לבן מומלץ

לאנשים רבים היין הלבן מתקשר בצורה אוטומטית לחג השבועות או למשקה קיצי וקליל. צריכת היין הלבן בעולם ובישראל בפרט נמצאת בהתעוררות מה שמביא לנו הצרכנים גיוון רב יותר על ידי היקבים הישראלים והיבואנים מיקבים בעולם.
מגוון היינות הלבנים הוא רחב ועשיר וניתן להתאים אותם לכל אירוע ולכל קהל, יין לבן יבש, יין לבן חצי יבש, גוורץ או יין לבן מתוק. מה שפעם היין הלבן היה נדחק לפינה ופחות נרכש היום הוא מקבל מקום של כבוד בעולם היין ונצרך בעיקר בחודשי הקיץ החמים.

קליל ואלגנטי – יין לבן יבש של יקב אדיר

יין לבן לאחר קירור הוא ליווי מרענן וצונן, רוב היינות הלבנים הם צעירים ולא מתיישנים לאחר שמעבירים אותם לבקבוקים. יש בהם קלילות וניתן לשלב אותם בארוחות או למזוג לכוס וליהנות מטעמם. יין לבן יבש של יקב אדיר הוא יין אלגנטי שניתן לשלב בארוחה. באתר יקב אדיר Adir-winery ניתן למצוא מגוון יינות רב. מגוון הסוגים והטעמים השונים של יינות לבנים הוא גדול כמו המגוון הקיים ביינות אדומים. ישנם זני ענבים רבים לייצור היין הלבן וכל אחד מהם מביא טעם וארומה שונים מזן ענבים אחר. בשונה ממה שרבים חושבים, יין לבן לא מיוצר רק מענבים לבנים או ירוקים וניתן לייצר אותו גם מענבים אדומים. בתהליך ייצור היין הלבן מפרידים את קליפות הענבים והגרעינים ומעבירים לתסיסה. הקליפות של הענבים הן אלו המעניקות את הצבע האדום ליין ובעקבות ההפרדה שמתבצעת בשלבים הראשונים היין לא מקבל את צבעו האדום מהענבים האדומים או השחורים.

מה מתאים ליין לבן

היום ניתן למצוא מתכונים רבים בשילוב יין, לדוגמא: יין לבן יבש מומלץ לבישול בעוד יין לבן חצי יבש מומלץ לליווי ארוחות דגים או עוף ויין לבן מתוק מומלץ בסיום ארוחה טובה כיין קינוח. יחד עם זאת אין חוק כי יין מסוג אחד מתאים רק לבישול בעוד יין מסוג אחר לא יתאים. גוורץ יין לבן זהו יין המופק מזן הענבים גוורצטרמינר, זהו זן הענבים המתאפיין בגוף מלא, ארומות חזקות, חריפות ומתיקות  בו זמנית, מה שמעניק ליין גמישות וניתן להפיק ממנו מיינות חצי יבשים ועד ליינות מתוקים. ולכן מבחן הטעימה הוא אישי והבחירה ליין כזה או אחר היא בידי הטועם.

יתרונות בריאותיים של היין הלבן

בדומה ליין האדום גם ליין הלבן יש יתרונות בריאותיים. ידוע כי היין האדום מסייע למניעת מחלות לב וכלי דם. בשונה ממנו, היין הלבן תורם לבריאות הריאות, בעל תכונות אנטי בקטריאליות ויש מחקרים שאף מראים כי היין הלבן מסייע לירידה במשקל.

עם כל היתרונות, האפשרויות והטעמים המגוונים שהיין הלבן מציע לנו, אנחנו יכולים להתנסות בטעמים חדשים, מפתיעים, מרעננים ורק ליהנות.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
15.02.2021
כיצד להכין מארז פיקניק מפנק

המשך קריאה
07.02.2021
איך לפתוח בקבוק יין בלי פותחן

המשך קריאה
06.01.2021
5 יינות מומלצים שחובה להכיר

המשך קריאה
06.01.2021
8 יינות מומלצים לעונת המעבר

המשך קריאה
!בואו לבקר אותנו ביקב