5 יינות מומלצים שחובה להכיר

שתיית יין אינה מיועדת רק למבינים אלא בעיקר למי שאוהבים לשתות טוב וליהנות מטעמים. אין באמת צורך לדעת מהו טרואר אלא לדעת מאיפה מגיעים היינות ולהתפעל. הענבים של יינות אדיר מגיעים מכרם בן זמרה שנהנה מאדמה גלילית ורוח קרירה וצלולה, וזה מה שמשפיע על הטעמים שאנחנו ממליצים עליהם ביינות אלה. נסו ותרגישו את ההרים בכל טעימה של חמישה יינות מומלצים מיקב זה. היינות מומלצים לשתייה בבית עם המשפחה, עם חברים, באירועים קטנים וגדולים ובכל הזדמנות שבה מתאים לכם יין טוב ששווה את מחירו.

יין אדום מרלו מומלץ

היינות של יקב אדיר כוללים גם מרלו, יין זני מומלץ ומעולה שמתאים למי שאוהב טעמים עשירים מאוד. את יין המרלו של אדיר שותים כשהוא משודך בעיקר לארוחות חורפיות שנועדו לחמם אתכם במזג אוויר קר, ולכן זו בדיוק העונה להתחיל לשתות אותו, אם טרם ניסיתם אותו עד כה. לאוהבי טעמים עשירים ומורכבים כמו טעמי פירות אדומים היין הזה מומלץ במיוחד.

יין אדום מומלץ

ליקב אדיר כמה וכמה סוגי יינות שהם גם זניים וגם בלנד ומחוזקים למיניהם. למי שאוהב שילוב מיוחד של טעמים להלן יינות אדומים מומלצים מסוג זה:

פלוט 98 – יין עשיר וסמיך בסגנון פורט לאוהבי טעמים עשירים הנוצרים כתוצאה משילוב קברנה ושיראז. יין פירותי מיוחד במינו מתוצרת ישראלית מקומית שיכול להתחרות בהצלחה בכל יין מסוג זה מחו"ל. יין שמתענגים עליו לאט ועם חברים טובים שרוצים ליהנות.

יין 10 – יין מיוחד וחגיגי שהופק לרגל חגיגות העשור של היקב, והוא בלנד של קברנה סוביניון, שיראז וקברנה פרנק. כל היין ועשייתו הם מחווה למצוינות היקב ולהקפדה על שילוב הטעמים המתאימים שלו. בציר 2013 הניב הפעם ענבים מעולים שמהם נעשה יין זה שאין מוצלח וטוב ממנו לציין את היום המיוחד הזה ולחגוג את יקב אדיר במלוא התשבחות שמגיעים לו.

גלה עוד על יקב מומלץ בצפון

קברנה סוביניון – שותי הזן הזה מצפים בדרך כלל לטעמים מודגשים מיוחדים שבאים מהאדמה שממנה ינק אותם. ואכן, אדמת הגליל הניבה הפעם יין נעים לשתייה עם טעמי פירות עזים, קקאו ודשא רענן, שאין כמותם באדמה אחרת והוא פשוט תוצר מופלא של תנאי המקום. יין שמצליח להביא את הגדולה של הזן הזה, קברנה סוביניון, להתעלות בשל ההתאמה שלו לכל ארוחה ואירוע שתשדכו אותו אליו.

יין לבן מומלץ 

יין הסוביניון בלאן של היקב הוא יין שמתאים לא רק לאוהבי היינות העדינים יותר, אלא גם למי שמעריך את הזן הזה של ענבים לבנים שמניבים טעם מעודן. הוא מצליח במשימתו לענות על הציפיות של כל מי שאוהב יין רענן עם טעמים פרשיים לחלוטין, כמו אננס, עשב קצור ולמון גראס. יין מיוחד במינו שיתאים לשעות היום ולכל אירוע קליל שבו רוצים לשתות יין שאינו כבד אבל עדיין משמעותי מבחינת הטעם.

 

אולי יעניין אותך גם:

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
11.07.2021
תכנון מוצלח של טיול משפחתי בצפון הכולל סיור יקבים

המשך קריאה
27.06.2021
יין ואוכל - כללי זהב לשילוב מושלם

המשך קריאה
27.06.2021
גבינות טעימות ומה שמסביב להן

המשך קריאה
27.06.2021
אטרקציות בצפון לקבוצות לגיבוש ויום כיף

המשך קריאה
!בואו לבקר אותנו ביקב