8 יינות מומלצים לעונת המעבר

עונת המעבר בישראל נמשכת למעשה גם על פני העונות עצמן, משום שלא חריג לחוות תקופת שרב באמצע החורף ועוד ימים חמים או גשומים ולא ברורים בין לבין. בדיוק לעונות אלה מומלץ ליהנות מיינות שנחשבים לא כבדים מדי לחורף ולא קלילים מדי לקיץ, כך שהם מתאימים גם לימים שבהם אפשר לשתות יין טוב שמתאים למזג האוויר שלו. להלן שמונה יינות מומלצים של יקב אדיר לעונת המעבר, שיכולים לענג את החך בדיוק כפי שהם תמורה מצוינת למחירם. המגוון הגדול מאפשר לכל חובבי היינות למצוא כאן יין לטעמם לפי הזן או הבלנד שלהם.

יין לבן מומלץ

יין הסובניון בלאן הוא יין בעל טעמים רעננים מאוד למי שאוהב להפתיע את החך בטעמים שנחשבים "ירוקים". זהו יין נפלא ומאוזן טעמים לארוחות קלות ולא כבדות שמאפיינות את עונת המעבר ולכן מעולה גם לאירוח. 

יין פלוט 98 סמוק – יין סמוק ומפתיע המורכב משרדונה ומקברנה סובניון. כשהימים הולכים ומתקררים וכבר אפשר להציע יין שיש בו כבר טעמים פירותיים רעננים משולבים בטעמי תבלינים כמו קינמון וציפורן שהם כל כך חורפיים. סתיו אמיתי הוא יין כזה בדיוק. 

יין ברברה רוזה – יין יבש לעונת האביב מזן ברברה, שגם מענג את החך בטעמי פירות רעננים של תות שדה, אשכולית אדומה ועלי ורדים. מה צריך יותר מזה כדי לחגוג את האביב?

קרא עוד על יין לבן מומלץ

יין אדום מומלץ

יין קברנה מומלץ – יין של יקב זה שמביא את אדמת כרם בן זמורה במלוא הדרה והעושר שלה. היין אלגנטי ונעים לשתייה מבלי להעיק על הלשון והוא בעל טעמים רעננים.

יין שיראז – יין זני משובח של היקב שיש לו תווים רעננים בטעמו ולכן אינו דומיננטי מדי. מתאים לעונת המעבר בשל הטעמים המורכבים והעשירים שלו ובשל העובדה שאינו כבד מדי. 

אדום a – יין יבש נהדר בעל גוון סגול כהה, שהוא בלנד של טעמים פירותיים וגם של טבק, אספרסו ונקניק מעושן, מתאים במיוחד לסתיו כבלנד של שיראז, פטיט סירה וקברנה פרנק.

פלטו – יין בשל ועוצמתי שהוא בלנד נהדר של קברנה סובניון ושיראז, בעל ניחוחות נהדרים שרק מתגברים עם החדרור שלו ונותן סיומת ארוכה של טעמי קקאו, קפה ותות עץ.

יין 10 מגנום – יין נוסף לציון עשור ליקב, במהדורה מוגבלת של בלנד שמורכב מקברנה סובניון, שיראז וקברנה פרנק. היין משנת הבציר 2013 ובבקבוק בנפח 1.5 ליטר, שמיועד לאירועים מיוחדים שבהם מוצדק להתפנק במצוינות.
קרא עוד על יין אדום מומלץ

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
11.07.2021
תכנון מוצלח של טיול משפחתי בצפון הכולל סיור יקבים

המשך קריאה
27.06.2021
יין ואוכל - כללי זהב לשילוב מושלם

המשך קריאה
27.06.2021
גבינות טעימות ומה שמסביב להן

המשך קריאה
27.06.2021
אטרקציות בצפון לקבוצות לגיבוש ויום כיף

המשך קריאה
!בואו לבקר אותנו ביקב