טרנדים קולינרים שחייבים לעשות שוב – סדנאות אוכל לזוגות

כל נושא הבישול והגישה לבישול השתנו מאוד בשנים האחרונות ואנו רואים זאת באין ספור תוכניות בישול אשר משודרות בטלוויזיה, חלקן תוכניות בישול של שפים וחלקן תוכניות ריאליטי אשר הדגש שלהן הוא על תחרות בישול. כתוצאה מזה נושא של סדנאות בישול, סדנאות אוכל, סדנאות אפיה וכדומה הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות בין אם מדובר בסדנאות ליחידים שאוהבים לבשל, הורים וילדים או סדנאות אוכל לזוגות. הסדנאות יכולות להיות חלק מפעילות שאדם רוכש לעצמו או מתנה שהוא מקבל ממישהו לכבוד יום הולדת או סתם כמתנה כהכרת תודה ולעיתים סדנאות אשר נערכות כחלק מגיבוש חברה או מפגש של חברים. סדנאות לזוגות פעמים רבות הן דרך של זוג לבלות יחד באמצעות משהו ששניהם אוהבים.

סדנאות אוכל לזוגות, מה האפשרויות

זוגות רבים, בעיקר כאלו שנושא האוכל זה נושא שמלווה אותם ומעניין את שני בני הזוג נהנים להשתתף במפגשים של סדנאות אוכל. זה יכול להיות סדנאות שלומדים לבשל מאכלי עדות, אוכל בריאות, אוכל איטלקי ועוד. יש סוגים שונים של סדנאות אוכל, יש סדנאות בהן כל אחד מהמשתתפים מכין את כל המנות בתפריט מההתחלה ועד הסוף ובסוף כל אחד אוכל את מה שהוא בישל, יש סדנאות בהן יש חלוקה של הכנת מנות בין המשתתפים השונים בסדנה ובסוף הסדנה כולם יושבים לארוחה משותפת וכל אחד מגיש את מה שהוא הכין או סדנה בה המנחה הוא זה שמבשל הכל תוך כדי הדגמה והמשתתפים רק טועמים את האוכל בין אם תוך כדי ובין אם בסוף כאשר מקיימים ארוחה מסודרת.

 

סדנאות אוכל כיצד זה מתקיים בפועל

סדנאות אוכל יכולות להתקיים מבחינה פיסית בכל מיני מקומות, לרוב צריך מקום מסודר אשר יכלול את כל הציוד שצריך בסדנה בין אם זה כיריים, תנור, מעבד מזון ועוד. סדנאות יכולות להתקיים במקום מסודר למשל במתחם של השף או האדם שמעביר את הסדנה, מדובר על מקום הכולל חלל גדול עם מטבח גדול ומרווח הכולל את כל האבזור והכלים אותם צריכים משתתפי הסדנאות כדי להכין את המתכונים השונים. יש סדנאות המתקיימות בבתי מארחים, למשל קבוצה של זוגות, חברים או משפחה המעוניינים לקיים סדנה, אחד מהמשתתפים מנדב את הבית שלו ומי שמעביר את הסדנה מגיע ומעביר את הסדנה שם בבית, כאשר הוא מביא את כל חומרי הגלם והציוד הנדרש להכנת כל המתכונים.

איך אפשר ליהנות מחוויות הזוגיות של הסדנה ללא הסדנה עצמה

לעיתים הכיף בסדנה זה הבילוי הזוגי המשותף, האכילה של אוכל לא רגיל ולא שגרתי באווירה אחרת. לעיתים מארז פיקניק מוכן אותו מזמינים מראש, מארז הכולל טעימות יין וגבינות לצד פשטידות וקינוחים מיוחדים או מארז שכולל מגוון מזונות אחרים שאוהבים עם בקבוק יין טוב, שוקולדים, פירות, מפה ועוד יתנו תחושה טובה ומעוררת בעיקר אם לוקחים את הסל עם כל מה שאוהבים למקום בטבע, פורסים את המפה ואת כל המזון ועושים פיקניק עם מי שאוהבים. למעשה מדובר על השכרת ציוד שכן לרוב את הסל בו מקבלים את הכיבוד מחזירים, אך לא תמיד, לכל מקום דרך ההתנהלות שלו.

למידע נוסף, ראו גם: סדנאות אוכל בצפון

 

 

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
23.05.2021
יום גיבוש לחברות

המשך קריאה
23.05.2021
יום גיבוש לקבוצות

המשך קריאה
23.05.2021
סיור טעימות יין

המשך קריאה
15.02.2021
כיצד להכין מארז פיקניק מפנק

המשך קריאה
!בואו לבקר אותנו ביקב