סיור טעימות יין

סיור טעימות יין – אחד הבילויים האנינים שישראלים רבים גילו בשנים האחרונות הוא סיור טעימות יין ביקבים השונים ברחבי הארץ, ולמען האמת גם בעולם. ברור שבישראל יש לנו תעשיית יין שמכבדת את עצמה וזוכה לפרסים נחשבים מאוד בכל תחרויות היין החשובות ביותר, אבל גם מבלי לדעת זאת אנחנו רואים את השינויים שחלים על מדף היינות בחנות. החששות שיש לישראלים רבים מיינות אינם מוצדקים בהתחשב בכך שזהו משקה שרבים למדו להכיר, ולכן כל סיור טעימות יין בצפון, ביקב שתגיעו אליו במסגרת החופשה שלכם עשוי להעניק לכם כמה שעות של עונג חך מיוחד. כל מה שצרי לעשות זה להרשות לעצמכם לעשות זאת ולבקר ביקב כלשהו ולהקשיב להדרכה. אחר כך, השמים הם הגבול מה רצו לטעום ואולי גם לקנות הביתה, אם יערב לחככם.

מה חשוב לדעת על תעשיית היינות בישראל?

מלבד העובדה שמדובר בתעשיית יין וענף חקלאי עתיק שקיים פה כבר אלפי שנה, מדובר בפריחה חסרת תקדים בתחום שלא קל בכלל לתחזק ולטפל בו. ככל ענף חקלאי, הוא נתון לחסדי מזג האוויר והתנודות בטבע, וככל תעשיית מזון הוא מציית לכללי הכלכלה ומה שנהוג בתעשייה זו בישראל ובעולם. זה אומר להיות כפוף לבעיות כמו שינוע לחו"ל, כשרות וייצור, מחירים שלא תמיד יכולים להיות זולים ושווים לכל נפש ותוצרת רגישה מאוד שאף פעם לא יודעים מה ייצא ממנה בצד השני. לתוך כל זה נכנס המבקר הישראלי, או התייר שרוצה לדעת על תעשיית היינות הישראלית ושומע הרצאה ביקב בצפון ואחר כך גם טעימות יין.

מה אפשר למצוא ביקב בצפון?

אזור הצפון משופע בכרמי יין משום שהטופוגרפיה שלו ומזג האוויר אידיאליים לגידול כרמי יין. מכיוון שיש המון שטח פנוי שאפשר לבנות בו את כל המתקנים שצריכים לראות ביקב, יש בו גם יקבים רבים שמנצלים את קרבתם לכרמים כדי לקבל את התנובה שלהם בישירות ובזמן קצר בכל עונת בציר. אפשר לומר שזה די פסטורלי לראות את כל זה בדיוק כמו במדינות אחרות שמטפחות את התעשייה הזאת ולכן נוצרת לאטה מסורת של עשיית יין ושל ביקורי טעימות של אזרחים שבאים ליהנות מדי פעם. הדבר היפה הוא שיקבים אינם מעייפים אף פעם ותמיד מרתק לחזור ולראות מה קורה שם ומה מתחדש לפעמים, לצד מה שאינו משתנה לעולם.

טעימות מתחדשות

דבר נוסף שחשוב לדעת על ענף היין הוא שיין הוא חומר חי שכל הזמן משתנה ולכן לעולם לא תשתו בקבוק יין שדומה לשני ולעולם בציר של שנה אחת יהיה דומה לבציר של שנה אחרת. לפחות בגלל זה שווה לבקר ביקבים בצפון כדי לנסות לטעום את הטרואר ואת האקלים האופייניים ולנסות לנחש כיצד השפיעו השנה על איכות היין ומה שהצליחו לעשות ממנו יינני היקב. זאת חגיגה אמיתית לכל מי שאוהב טעמים ולאו דווקא רק למומחי היין.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך
23.05.2021
יום גיבוש לחברות

המשך קריאה
23.05.2021
יום גיבוש לקבוצות

המשך קריאה
18.05.2021
טרנדים קולינרים שחייבים לעשות שוב - סדנאות אוכל לזוגות

המשך קריאה
15.02.2021
כיצד להכין מארז פיקניק מפנק

המשך קריאה
!בואו לבקר אותנו ביקב